Hledat

Menu


Infosloupek

22.2.2017

105. VÝROČÍ NAROZENÍ

KIM IR SENA

Mm00249821-1_3

* 15. 4. 1912

+ 8. 7. 1994

10.1.2017

95 LET MILOŠE JAKEŠE

Jakes_01

* 12. 8. 1922

10.1.2017

50. VÝROČÍ ZAVRAŽDĚNÍ ERNESTA CHE GUEVARY

Guevara_01

 * 14. 6. 1928

+ 9. 10. 1967

10.1.2017

50. VÝROČÍ ÚMRTÍ MARIE MAJEROVÉ

Majerova_01

* 1. 2. 1882

+ 16. 1. 1967

10.1.2017

60. VÝROČÍ ÚMRTÍ ANTONÍNA ZÁPOTOCKÉHO

Zapotocky_01

* 19. 12. 1884

+ 13. 11. 1957

10.1.2017

100 LET OD VÍTĚZSTVÍ VELKÉ ŘÍJNOVÉ SOCIALISTICKÉ REVOLUCE

Rijnova_revoluce_01

7. LISTOPADU 1917 - 2017

Z internetu:

20.12.2012

Schw

Podporujeme:

9.1.2011

Mnich_2

www.stopcirkevnim
restitucim.cz



Akce

* Sobota 11. listopadu 2017 - 42. pražská teoreticko-politická konference s mezinárodní účastí na téma O teorii a praxi komunistického hnutí, 9.00, budova ÚV KSČM, Politických vězňů 9, Praha 1 - Nové Město, velký sál č. 76, I. patro. U příležitosti 170. výročí Komunistického manifestu a 100. výročí Velké říjnové socialistické revoluce pořádá OV KSČM Praha 1 a další subjekty.

 

Pondělí 20. listopadu 2017 – Přednáška s diskusí: NĚMECKO PO VOLBÁCH - 17.00, budova ÚV KSČM, Politických vězňů 9, Praha 1 - Nové Město, velký sál č. 76, I. patro. Úvodní slovo Ing. Jaromír Kohlíček, CSc. - poslanec EP. Pořádá Klub společenských věd, http://www.klubspolved.cz/, ve spolupráci s Klubem mezinárodní politiky.

 

Pondělí 11. prosince 2017 – Přednáška s diskusí: ODKAZ VELKÉ ŘÍJNOVÉ SOCIALISTICKÉ REVOLUCE DNEŠKU, 17.00, budova ÚV KSČM, Politických vězňů 9, Praha 1 - Nové Město, velký sál č. 76, I. patro. Úvodní slovo JUDr. Stanislav Grospič, poslanec PČR. Pořádá Klub společenských věd, http://www.klubspolved.cz.

 

Schvalujete školné?

Váš vztah ke KLDR:



95 let soudruha Miloše Jakeše

 Jakes_2016_22

V sobotu 12. srpna 2017 oslaví významné životní jubileum 95 let vážený soudruh Miloš Jakeš, přední československý politik a stranický činitel.

Od roku 1945 byl členem ČSM a KSČ, v letech 1955 – 1958 absolvoval Vysokou stranickou školu ÚV KSSS v Moskvě, od roku 1958 byl pracovníkem aparátu ÚV KSČ, v letech 1968 – 1977 předsedou ústřední kontrolní a revizní komise KSČ, od roku 1977 členem ÚV KSČ, kandidátem předsednictva ÚV KSČ, tajemníkem a členem sekretariátu ÚV KSČ, od roku 1981 členem předsednictva ÚV KSČ. Poslancem Federálního shromáždění byl od roku 1971, od roku 1981 členem jeho předsednictva. Je nositelem řady vyznamenání, např. Řádu práce (1958), Řádu republiky (1972), Řádu Vítězného února (1973), Řádu Klementa Gottwalda (1982), Hrdina socialistické práce (1982).

V prosinci 1987 byl Miloš Jakeš zvolen generálním tajemníkem ÚV KSČ. 24. 11. 1989 společně s celým předsednictvem ÚV KSČ odstoupil a 7. 12. 1989 byl v rozporu se stanovami vyloučen ze strany předsednictvem ÚV KSČ, ovládnutým kontrarevolucionáři. 12. 12. 1989 byl donucen k rezignaci na funkci poslance.

Jakes_kimirsen

Soudruh Miloš Jakeš zůstal i po svém vyloučení z KSČ politicky aktivní a nadále obhajuje myšlenky socialismu navzdory rozpoutané antikomunistické štvanici a pokusům o jeho perzekuci. Své vzpomínky a názory shrnul v knize Dva roky generálním tajemníkem, vydané nakladatelstvím Regulus v roce 1996.

Přejeme soudruhu Miloši Jakešovi vše nejlepší, především pevné zdraví do dalších let a vyslovujeme mu vřelé díky za celoživotní úsilí o spravedlivý mír a společenský pokrok.

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | registrace | podmínky | mapa stránek | výměna odkazů