Tak nám zabili Ferdinanda, tedy Usámu

V pondělí 2. května nám všechna média s pompou přinesla zprávu, jak američtí žoldáci zavraždili Usámu bin Ládina. Pro obyvatele USA to byl důvod k neskonalé radosti a také to jak se patří oslavovali do brzkých ranních hodin. Jenže než s nimi začneme slepě jásat musíme si položit několik otázek. Za prvé nebyl Usáma bin Ládin pouze nastrčenou figurkou CIA, díky níž mohla administrativa George W. Bushe okleštit práva obyčejných Američanů? Jako nepřímý důkaz tohoto můžou být různá svědectví o provázanosti rodiny Bushů a Ládinů, podivné zřícení New Yorských dvojčat a například také to, že všemocná CIA po Usámovi pátrala 10 let než ho „polapila“. V žádném případě se nezastávám teroristů z Al-Kájdy či Talibanu, ale jako svobodného a zodpovědného občana mne zajímá proč na základě této sporné kauzy jsem přicházel o svá základní občanská práva? Vzpomeňme si na šikanu na letištích, vzpomeňte si na milióny bezdůvodně odposlouchávaných lidí a vzpomeňte si také na spousty nevinných mrtvých, kteří doplatili jen na to, že měli jinou víru či odlišný původ a díky davové hysterii vyvolané zkorumpovanými médii byli často perzekuováni nevinní lidé. Proč mám tolerovat mučení a bez řádného procesu věznění lidí, proč mám souhlasit s každodenním zastrašováním terorismem … proč?!?

Já jasně říkám NE. Ne všem formám útisku, zastrašování či šikanování. Když USA a jejich spojenci přestanou ve světě praktikovat imperiální politiku, která sebou nese zabíjení tisíců nevinných lidí, jen kvůli zisku z ropy či prodeje zbraní a umožní, aby lidé z rozvojového světa měli alespoň poloviční životní úroveň jako obyčejný Evropan či Američan, tak jako mávnutím kouzelného proutku skončí terorismus a lidé bez rozdílu rasy či vyznání budou žít lépe a bez nenávisti k těm druhým ať bohatším či kulturně odlišným.

                                                                                                     Jaromír Petelík

Drážďany 2011

Drážďany 2011

V půlce února si každoročně připomínáme neospravedlnitelné bombardování Drážďan západními spojenci, které na konci druhé Světové války připravilo o život desítky tisíc civilních obyvatel.

Bohužel tuto tragickou událost zneužívají ke své propagandě neonacisté, kteří se do Drážďan každoročně sjíždějí z celé Evropy. Pochodem přes město se vysmívají nejen civilním obětem oné smutné události, ale všem demokratickým a pokrokovým silám v Evropě. Naštěstí antifašisté z celého Německa a velké části Evropy, každoročně vystupují a brání neonacistům v jejich zrůdném pochodu. Strategií nácků (díky nám všem dost neúspěšnou) bylo do loňského roku shromáždit se v co největším počtu a prorazit jak kordón policistů, tak i „antifašistickou hráz“, která s neochvějnou pravidelností brání neonacistům vstoupit a pochodovat centrem města. Letos však byla strategie asi 3000 Hitlerových pohrobků odlišná. V plánu měli vytvořit více menších skupin, kdy počítali s takzvaným domino efektem tzn. když by se jim podařilo rozmělnit síly jejich odpůrců, bude snazší někde prorazit a to by ve svém důsledku „obranu“ antifašistů nejspíše rozložilo. Naštěstí ani letos se jim jejich ďábelský plán nepodařilo zrealizovat. Náckové zůstali uvězněni u Drážďanského hlavního nádraží a u nádraží „Mitte“. Po několika hodinách cupitání mimo místa kam měli zamířeno se nakonec soustředili k „hlaváku“ a tam bezradně čekali na odjezd domů. Tohoto jsme docílili jen díky společné práci a jednotě asi 20. tisíc komunistů, anarchistů, antifašistů a mnoha a mnoha dalších lidí, kterým není lhostejný náš osud. Z ČR KSČM letos vypravila dva autobusy (zdarma) a pevně doufám, že příští rok nás společně pojede mnohem více. 

Vám všem co jsme společně 19. února po celý den drželi stráž proti fašistům DĚKUJI.