Akce

 Pondělí 23. dubna 2018 – Přednáška s diskusí: AKTUÁLNÍ SITUACE V BĚLORUSKU, 17.00, budova ÚV KSČM, Politických vězňů 9, Praha 1 - Nové Město, 1. patro, velký sál č. 76.  Úvodní slovo velvyslanec Běloruska v ČR. Pořádá Klub společenských věd ve spolupráci s Klubem mezinárodní politiky.

 

Pondělí 21. května 2018 – Přednáška s diskusí: SMĚŘOVÁNÍ EVROPSKÉ UNIE, 17.00, budova ÚV KSČM, Politických vězňů 9, Praha 1 - Nové Město, 1. patro, velký sál č. 76.  Úvodní slovo MUDr. Jiří Maštálka, poslanec EP. Pořádá Klub společenských věd ve spolupráci s Klubem mezinárodní politiky.

Schvalujete školné?

Váš vztah ke KLDR:Jaromír Petelík: Nezapomeňme!

PetelikZanedlouho nás čekají volby do PSP ČR. Pojďme si společně zrekapitulovat, co se za poslední roky stalo. Volby do Sněmovny v roce 2010 sice vyhráli sociální demokraté, ale vládu sestavil předseda ODS Nečas. Faktickým vítězem se však stala TOPka se svojí „šedou eminencí“ Kalouskem. Abych nezapomněl, byli tu ještě „VeVerky“ s honem na dinosaury, ale nakonec lovili spíše jeden druhého.

Aktéry máme, tak si řekneme i příběh, který nám přinesli. Než příběhu se to sice podobalo  špatnému hororu, ale ten naštěstí už skončil. Kdybych tu měl detailně popsat, co se všechno dělo v naší republice pod diktátem výše zmíněných, asi by se nenašel nikdo, kdo by měl sílu můj článek dočíst až do konce. Proto to vezmu hezky stručně.

Korupce, machinace s veřejnými zakázkami a podvody byly snad na většině ministerstvech. Jako příklad uvedu ministerstva dopravy, obrany, vnitra, práce a sociálních věcí, kultury, školství atd..

Ty největší korupční kauzy – výstavba dálnic, S-karty, IT na MPSV, letadla CASA a Pandury, utajené miliony ministra Kocourka, kauza Rath a jako poslední případ Nagyová-Nečas.

Když bych se vás zeptal, jestli víte kolik bylo v minulé PS přeběhlíků, asi by mi správně odpověděli jen zkušení politologové. Bylo jich tolik, že by to vydalo na dva samostatné poslanecké kluby a to do toho nepočítám ex/poslance jenž byli/jsou ve výkonu trestu nebo ve vazbě.

Zdá se vám to neuvěřitelné, bohužel ne toto všechno nás postihlo. V jednu chvíli jsem si připadal, že i morové rány, co snášel starověký Egypt byly procházkou růžovým sadem ve srovnání s tím co si prožila  ČR  a její  občané pod nadvládou pravice!

Normálně by můj příběh takto skončil, ale zapomněl jsem zmínit ještě jednoho důležitého aktéra ano je jím KSČM. Za celou tu dobu se komunisté nezapletli do žádné podvodné kauzy, nekradli, neupláceli, nepodváděli. Celou tu dobu na výše zmíněné upozorňovali, varovali občany, ale většina v PS je přehlasovávala. Jen doufejme, že si občané, až půjdou k volbám vzpomenou na to, jak byli obelháni, podvedeni a okradeni. A doufejme, že zase nenaletí na populistické sliby a na hezké tvářičky co myslí jen na sebe.

KSČM tu byla, je a bude, aby hájila zájmy všech poctivých a pracovitých lidí, co chtějí v této republice spokojeně a důstojně žít!

 Mgr. Jaromír Petelík, zastupitel MČ Praha 8

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | registrace | podmínky | mapa stránek | výměna odkazů